Bu ürün şu anda stoklarımızda mevcut değil!
Lütfen daha sonra tekrar kontrol edin!

Online Yoga Eğitimi 1 Ekimden İtibaren

   0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: YOGA-01112023
Stok Durumu: Kontenjanımız dolmuştur

Neden Hamile Yogası?

  • Hamile yogası, asanalar (yoga pozları) aracılığıyla hamileliğin tüm sürecinde bedendeki değişimlere uyum sağlamanıza yardımcı olur.

  • Bel ağrılarını önler, kaslardaki gerginlikleri ve krampları rahatlatır.

  • Esneyen pelvisle omurgada yaşanan hassasiyetin giderilmesine ve zayıflayan kasların güçlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, bedendeki artan ağırlığa karşı duruş bozukluğunu önlemek için etkili çalışmalar yapılır.

  • Sağlıklı, güçlü ve esnek bir bedene ulaşmanızı sağlayarak doğum sürecinin kolay ve doğal bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunur.  Anne adayının bedeniyle kurduğu bağ, bedeni tanıma, içsel bir güven ve güç oluşturur.

  • Nefes, bedensel ve zihinsel sakinliğe ve  bebeğinizle bağ kurmanızı sağlar. Hamilelik boyunca, anne için nefes almak iki kişiliktir. Doğru nefes egzersizleriyle desteklenen yoga pratiği, rahat ve sağlıklı bir doğum deneyimi için harikalar yaratabilir.

  • Meditasyon ve bebeğinizle kurulan bağ, sürecin bütünsel olarak ilerlemesini sağlar. Bu durum, annenin endişe, korku, ve stres gibi olumsuz etkenlerden arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda annenin sürecin doğallığına güvenle teslim olmasını ve içsel farkındalık geliştirmesini sağlar.

Eğitmen ve Çalışma Düzeni

Merve Şahin, saygın bir yoga eğitmeni, deneyimli bir doula olarak, yoga çalışmalarına tam 10 yıldır titizlikle devam etmektedir. Özellikle son 5 yıldır hamileler, bebekler ve lohusalar ile  yoğun bir şekilde çalışarak, bu özel dönemde  anne adaylarına destek vermektedir.

Merve Şahin'in dersleri, hamilelik dönemine özgü yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları ile zihinsel, ruhsal ve bedensel dengeye odaklanmaktadır. Bu etkileyici çalışmalar, katılımcıların bedenleriyle ve kendileriyle bağlantı kurmalarını sağlamakta ve bebeğinizle sağlıklı bir bağ oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, hatha ve yin yoga eğitmeni olan Merve Şahin, bu farklı yoga tarzlarını birleştirerek hamilelik sürecinde kapsamlı bir çalışma sunmayı hedeflemektedir.

Ayrıca, Merve Şahin bir doula olarak da deneyimli bir şekilde görev yapmaktadır. Doğum destekçisi ve doğuma hazırlık rehberi olarak danışanlarına destek sağlıyor. Bu nedenle, hamile yogası derslerinde sadece yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarına odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda doğum deneyimleri ve doğum sonrası sürece ilişkin hazırlıklarla ilgili değerli bilgiler de paylaşılmaktadır.

Merve Şahin, katılımcılarla derslere başlamadan önce ayrıntılı bir telefon görüşmesi gerçekleştirmektedir. Bu görüşme, anne adaylarının ihtiyaçlarını anlamak, geçmiş bedensel deneyimlerini, sağlık durumlarını, ve hamilelik sürecini ayrıntılı bir şekilde ele almak amacıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda, bu görüşme sayesinde katılımcılar, Merve Şahin ile tanışma fırsatı bulmakta ve detaylı sorularına daha kapsamlı yanıtlar alabilmektedirler.

Katılım Şartları

Hamile yogası grup derslerine katılmak için, 8 haftayı tamamlamış olmanız ve hamilelik sürecinin doğal ve sağlıklı bir şekilde ilerlediğine dair doktorunuzdan onay almanız yeterlidir. Daha önce yoga deneyiminizin olması gerekmemektedir.

Ancak, eğer daha önce yoga ve meditasyon yapmamışsanız ve bu ilk deneyiminiz olacaksa, lütfen öncesinde bize bildirin. Grup dersleri başlamadan önce temel hareketler ve oturuşlar üzerine bir hazırlık dersi olan ücretsiz bir özel ders yapılacaktır. 

Eğitim Sonrası Kazanımlar

Yoga dersleri, öncelikli olarak kendi bedeninizle ve bebeğinizle bağ kurmanızı sağlar. Zihninizi, ruhunuzu ve bedeninizi bu hamilelik yolculuğuna güvenle hazırlar. Ayrıca, doğuma katkıda bulunacak bilgi ve deneyimleri doğru bir şekilde yönetebilmeniz için size yardımcı olur.

Her hamilelik süreci, her kadın ve beden için farklı bir deneyimdir. Bu nedenle, anne adaylarının kendi bedeni, benliği ve bebeğiyle kurduğu bağın bu süreçte doğru bir rehber eşliğinde yoga ile desteklenmesi son derece önemlidir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Fırsat Ürünleri
En Çok Görüntülenen Ürünler